Zajęcia dodatkowe

Dodatkowe

Język angielski

Zajęcia językowe w żłobku odbywają się raz w tygodniu. Nauka języka angielskiego jest prowadzona metodą Helen Doron, gdzie dzieci podczas zabaw poznają język wszystkimi zmysłami. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem muzyki i ruchu. Dzieci wykonują ćwiczenia fizyczne z elementami gimnastyki, wzmacniając swoje ciało, jednocześnie przyswajając obcy język. Podczas zajęć obowiązuje zasada „no polish”, stwarzając anglojęzyczne środowisko. Dzieci w trakcie zabawy poznają znaczenia dźwięków, z którymi codziennie się osłuchują. Dzięki temu uczą się szybko i łatwo. Opiekunki otrzymują specjalnie opracowane płyty CD, które zapewniają ważny, codzienny kontakt z tym językiem. Dzięki mają do czynienia z jeżykiem na co dzień. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnego lektora z przygotowaniem pedagogicznym i ponad 10 letnim stażem pracy z dziećmi.


Logorytmika

Zajęcia pomagają dzieciom w kształtowaniu wrażliwości muzycznej, usprawniają zdolność koncentracji ruchowej, uwrażliwiają na dźwięki otoczenia. Identyfikacja ruchu dziecka z emocją wyrażającą się ruchem, budzi przeżycia, pomaga je zrozumieć. Założenia wychowawcze rytmiki kształtują schemat ciała, poczucie ruchu i bezpieczeństwa w przestrzeni.

Sensoplastyka®

Zajęcia wpływają na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, słuchu, smaku, dotyku. Plastyka sensoryczna to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw. Dzięki wprowadzeniu działań sensoplastycznych w pracy z dziećmi wpływamy na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia. W ramach tych zajęć zanurzamy się w kolorowej cieczy nienewtonowskiej. Ta ciecz jest niezwykła: nie jest wodą, ale też nie jest ciałem stałym. Robimy też eksperymenty z sody i bezpiecznych barwników spożywczych. Tworzymy kolorowe i pachnące masy. Czasem dodamy buraka, a czasem cynamon. Na koniec tworzymy jeże i dywany sensoryczne z ciecierzycy, grochu, makaronu i fasoli. Zajęcia to wspaniały czas do poznania świata, ale i samego siebie oraz to, w jaki sposób odbieramy otoczenie.


Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Ruch jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Towarzyszy mu od chwili narodzin, przejawiając się w rożnych formach w zabawie i w aktywnym wypoczynku. Służy do wyrażania emocji, nawiązywania kontaktu i porozumiewania się. Metoda Weroniki Sherborne jest uniwersalna, ma wiele zastosowań. Dzięki ćwiczeniom proponowanym przez autorkę dzieci zyskują poczucie bezpieczeństwa, odkrywają własne możliwości, uczą się współdziałania w grupie. Ruch jest zabawą, która dostarcza radości i uczy dzielenia się z innymi, co jest bardzo ważne w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Genialność metody Weroniki Sherborne polega na jej prostocie i naturalności. Ruch rozwijający wywodzi się z intuicyjnych zabaw ruchowych dzieci z rodzicami, zwanych popularnie “baraszkowaniem”. System ćwiczeń ma zastosowanie we wspomaganiu i stymulowaniu rozwoju dziecka.


Sprytne paluszki

Nowatorskie warsztaty prowadzone są w oparciu o autorski program „SPRYTNE PALUSZKI”. Przeznaczone są dla wszystkich maluszków. Ręka, jako wyspecjalizowany narząd, odpowiedzialna jest w naszym ciele za wiele funkcji. Terapia ręki to zagadnienie bardzo szerokie czerpiące wiedzę z różnych dziedzin. Opiera się na rozwoju psychomotorycznym oraz prawach i regułach, które ten rozwój determinują.

Warsztaty z cyklu „SPRYTNE PALUSZKI” mają na celu usprawnianie tzw. małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców, jak również dostarczania wrażeń dotykowych i poznawania dzięki nim różnych kształtów, struktur materiałów oraz nabywania umiejętności ich rozróżniania. Warsztaty służą również osiągnięciu samodzielności w podstawowych czynnościach życia codziennego.


W razie potrzeby oferujemy

  •   Zajęcia logopedyczne
  •   Zajęcia z psychologiem
  •   Rehabilitację ruchową
  •   Integrację sensoryczną
  •   Terapię ręki
  •   Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka